SC2A336M10010VR
SAMWHA
SAMWHA SC2A336M10010VR
image shown is a representation only
SC2A336M10010VR
Description: SC 33uF 100V 20% 10x10 Supplier: SAMWHA Matchcode: CR33U100V Rutronik No.: KEL23688 Unit Pack: 500 MOQ: 6000 Packaging: REEL PAP
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
33 µF
V(N)
100 V
Style
SMD
Rutronik size
10x10 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
195 mA
Packaging
REEL PAP
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Supp. case size
10x10 mm
Reel step
16 mm