CDRH104RNP-2R5NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH104RNP-2R5NC
image shown is a representation only
CDRH104RNP-2R5NC
Description: CDRH104RNP 2,5uH 6100mA 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC2,5U30% Rutronik No.: IND13100 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 package: CDRH104R Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.5 µH
Mounting
SMD
Current rated
7700 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
9900 mA
R(DC)typ.
0.0078 Ohm
R(DC)max.
0.0105 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
10.5 mm
Width
10.3 mm
Height
4 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C