CDRH3D16NP-2R2NC
SUMIDA
SUMIDA CDRH3D16NP-2R2NC
image shown is a representation only
CDRH3D16NP-2R2NC
Description: CDRH3D16NP 2,2uH 1200mA 30% WWT Supplier: SUMIDA Matchcode: INDC2,2U30% Rutronik No.: IND14370 Unit Pack: 1000 MOQ: 5000 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
2.2 µH
Mounting
SMD
Current rated
1200 mA
Tolerance
30 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)typ.
0.055 Ohm
R(DC)max.
0.072 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
3.8 mm
Width
3.8 mm
Height
1.8 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
100 °C