B72210S0511K101
TDK EPCOS
TDK EPCOS B72210S0511K101
image shown is a representation only
B72210S0511K101
Description: VDR 10mm DC=670V CL=1355V 55J Supplier: TDK EPCOS Matchcode: VR510V107,5 Rutronik No.: WVDR3015 Unit Pack: 500 MOQ: 500 package: 10mm Packaging: BULK
Length
12 mm
U(AC)
510 V
U(DC)
670 V
U(CL)
1355 V
Power rating
0.4 W
Max.current
2500 A
Energy
55 J
Max.oper.temp.
105 °C
Packaging
BULK
Width
6.7 mm
Min.oper.temp.
-40 °C
Height
25 mm
Package
10mm