B82462A4223K000
TDK EPCOS
B82462A4223K000
Description: B82462A 22uH 800mA 20% WWT Supplier: TDK EPCOS Matchcode: INDC22U20% Rutronik No.: IND18428 Unit Pack: 2500 MOQ: 2500 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
22 µH
Mounting
SMD
Current rated
800 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Current sat.
1280 mA
R(DC)max.
0.26 Ohm
Test frequency
0.1 MHz
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
6 mm
Width
6 mm
Height
3 mm
T(A)min
-55 °C
T(A)max
150 °C