BZD27C30P-E3-08
VISHAY
VISHAY BZD27C30P-E3-08
image shown is a representation only
BZD27C30P-E3-08
Description: Z-DIODE 0,8W 30V 5% SMF Supplier: VISHAY Matchcode: BZD27C30P-E3 Rutronik No.: DZ10508 Unit Pack: 3000 MOQ: 30000 package: SMF Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
30 V
P(tot)
0.8 W
Tolerance
5 %
I(Z)
25 mA
Package
SMF
Automotive
NO
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
REEL
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
B
Supplier Lead time
19 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
PANJIT
PANJIT BZT52-C30_R1_00301
BZT52-C30_R1_00301
Semiconductors
  • Z-DIODE 0,41W SOD - 123