DF10S-E3/77
VISHAY
VISHAY DF10S-E3/77
image shown is a representation only
DF10S-E3/77
Description: BRIDGE-RECT. 1A 1000V DFS Supplier: VISHAY Matchcode: DF10S Rutronik No.: BG3412 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: DFS Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
I(F)
1 A
U(RRM)
1000 V
Package
DFS
Packaging
REEL
U(F)
1.1 V
T(j)max
150 °C
I²t
10 A²t
RoHS Status
RoHS-conform
I(FSM)
50 A