IDCP2218ER100M01
VISHAY
IDCP2218ER100M01
Description: IDCP2218 10uH 1500mA 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND23011 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
1500 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
Design
FERRITE
Enclosure type
UNSHIELDED
Length
5.2 mm
Width
5.8 mm
Height
4.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
125 °C