IDCS3014ER100M
VISHAY
IDCS3014ER100M
Description: IDCS3014 10uH 1400mA 20% Supplier: VISHAY Matchcode: INDC10U20% Rutronik No.: IND23007 Unit Pack: 1000 MOQ: 1000 Packaging: REEL
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Inductance
10 µH
Mounting
SMD
Current rated
1400 mA
Tolerance
20 %
Technology
WIREWOUND
R(DC)max.
0.064 Ohm
Design
FERRITE
Enclosure type
SHIELDED
Length
7.6 mm
Width
7.6 mm
Height
3.5 mm
T(A)min
-40 °C
T(A)max
105 °C