SMBJ40CA-E3/52
VISHAY
VISHAY SMBJ40CA-E3/52
image shown is a representation only
SMBJ40CA-E3/52
Description: TVS-DIODE BI 0,6KW 47V SMB Supplier: VISHAY Matchcode: SMBJ40CA Rutronik No.: DTRL7280 Unit Pack: 750 MOQ: 750 package: SMB Packaging: REEL
PowerDissipati
0.6 kW
Application
BIDIRECTIO
Breakdown-V(BR)
47 V
Clamping voltag
64.5 V
Stand-off V Vwm
40 V
Tolerance
5 %
ABC-Code
B
Supplier Lead time
13 weeks
Semiconductors
  • TVS-DIODE BI 0,6KW 550V SMB
Semiconductors
  • TVS-DIO. UNI 0,6KW 19V 3.5%...