ZMY18-GS08
VISHAY
VISHAY ZMY18-GS08
image shown is a representation only
ZMY18-GS08
Description: Z-DIODE 1,0W 18V 5% MELF Supplier: VISHAY Matchcode: ZMY18 Rutronik No.: DZ8311 Unit Pack: 1500 MOQ: 1500 package: MELF Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
U(Z)
18 V
P(tot)
1 W
Tolerance
5 %
I(Z)
25 mA