AT0603BRD076K8L
YAGEO
YAGEO AT0603BRD076K8L
image shown is a representation only
AT0603BRD076K8L
Description: AT0603 6,8K 0,1% 0,1W TK25 AUTOMO Supplier: YAGEO Matchcode: TF06036,8K0,1% Rutronik No.: WPR5197 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
6,8K Ω
Package
0603
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C