CC0805KRX7R7BB223
CC0805KRX7R7BB223
Description:
KC 22nF 0805 10% 16V X7R
Supplier:
YAGEO
Matchcode:
KC22N0805X7R016K NORM
Rutronik No.:
KKK28488
64000
package:
Packaging:
REEL PAP
Find Alternatives
- C(N)
- 22n F
- V(N)
- 16 V
- Case size
- Tolerance
- 10%
- Dielectric
- X7R
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +125 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 0.85 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm