CC1206KKX7RYBB683
YAGEO
YAGEO CC1206KKX7RYBB683
image shown is a representation only
CC1206KKX7RYBB683
Description: KC 68nF 1206 10% 250V X7R Supplier: YAGEO Matchcode: KC68N1206X7R250K NORM Rutronik No.: KKK29740 Unit Pack: 3000 MOQ: 12000 package: 1206 Packaging: REEL BLI
Find Alternatives
C(N)
68n F
V(N)
250 V
Tolerance
10%
Dielectric
X7R
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
3.2 mm
Diameter/width
1.6 mm
Height
1.25 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Packaging
REEL BLI
Country
Taiwan
Supplier Lead time
28 weeks
Alternatives
MURATA
MURATA GRM31MR72A683KA01L
GRM31MR72A683KA01L
Passive Components
  • KC 68nF 1206 10% 100V X7R