MFP-25BRD52-220R
YAGEO
YAGEO MFP-25BRD52-220R
image shown is a representation only
MFP-25BRD52-220R
Description: MFP-25 220R 0,1% 0,25W TK25 Supplier: YAGEO Matchcode: MF0207220R0,1% Rutronik No.: WLR3351 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0207 Packaging: REEL
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
220 Ω
Package
0207
Res.tolerance
0.1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
25 ppm
Max.oper.volt.
250 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
AEC-Q(200)
Length
6.3 mm
Diameter
2.4 mm