RC0603FR-072K4L
YAGEO
YAGEO RC0603FR-072K4L
image shown is a representation only
RC0603FR-072K4L
Description: RC0603 2,4K 1% 0,1W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: RC06032,4K1% Rutronik No.: WRC39624 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0603 Packaging: REEL
Resistor value
2,4K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.1 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
75 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C