RC0805FR-07806KL
YAGEO
YAGEO RC0805FR-07806KL
image shown is a representation only
RC0805FR-07806KL
Description: RC0805 806K 1% 0,125W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: RC0805806K1% Rutronik No.: WRC32955 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 0805 Packaging: REEL
Find Alternatives
Resistor value
806K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.125 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
150 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C