RT0402FRE07680RL
YAGEO
YAGEO RT0402FRE07680RL
image shown is a representation only
RT0402FRE07680RL
Description: RT0402 680R 1% 0,0625W TK50 Supplier: YAGEO Matchcode: TF0402680R1% Rutronik No.: WPR1490 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0402 Packaging: REEL
Resistor value
680 Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.0625 W
Temp.coeff.
50 ppm
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C