9SM1600000E30F3FZ000
HKC
HKC 9SM1600000E30F3FZ000
image shown is a representation only
9SM1600000E30F3FZ000
Description: 9S 49US 16,000000M 30pF 30ppm Supplier: HKC Matchcode: Q16,000000 MHZ HC49US Rutronik No.: QUARZ1881 Unit Pack: 100 MOQ: 100 package: HC49US Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Frequency
16 MHz
Pins/ Pads
2
Tolerance
+/-30 ppm
Temp.range
-20+70 °C
Stabil./ Temp.
+/-50 ppm
Load capacity
30 pF
Height
3.5 mm
Width
3.81 mm
Length
10.16 mm
Type
THT
ESR max.
50 Ohm