IXFK360N15T2
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXFK360N15T2
image shown is a representation only
IXFK360N15T2
Description: N-CH 150V 360A 4mOhm TO-264 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXFK360N15T2 Rutronik No.: TMOS6456 Unit Pack: 25 MOQ: 300 package: TO-264 Packaging: TUBE
V(DS)
150 V
I(D)at Tc=25°C
360 A
RDS(on)at 10V
4.0 mOhm
Q(g)
715 nC
P(tot)
1670 W