IXFK400N15X3
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXFK400N15X3
image shown is a representation only
IXFK400N15X3
Description: N-CH 150V 400A 3mOhm TO-264(3) Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXFK400N15X3 Rutronik No.: LVMOS1378 Unit Pack: 25 MOQ: 300 package: TO-264(3) Packaging: TUBE
V(DS)
150 V
I(D)at Tc=25°C
400 A
RDS(on)at 10V
3 mOhm
Q(g)
80 nC
P(tot)
1250 W