IXFK520N075T2
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXFK520N075T2
image shown is a representation only
IXFK520N075T2
Description: N-CH 75V 520A 2,2mOhm TO-264 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXFK520N075T2 Rutronik No.: TMOS6928 Unit Pack: 25 MOQ: 300 package: TO-264 Packaging: TUBE
V(DS)
75 V
I(D)at Tc=25°C
520 A
RDS(on)at 10V
2.2 mOhm
Q(g)
545 nC
P(tot)
1250 W
R(thJC)
0.12 K/W
Logic level
No
Mounting
THT
Technology
TrenchT2
Fast bodydiode
Yes
Automotive
NO
Package
TO-264
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Philippines
ABC-Code
A
Supplier Lead time
28 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
ROHM
ROHM RJ2P14BBHTRDC
RJ2P14BBHTRDC
Semiconductors
  • N-CHAN-MOSFET 100V 225A...