IXFN360N10T
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXFN360N10T
image shown is a representation only
IXFN360N10T
Description: MOSFET-MOD 100V 360A SOT-227 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXFN360N10T Rutronik No.: POWMOD1076 Unit Pack: 10 MOQ: 300 package: SOT-227 Packaging: TUBE
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
360 A
RDS(on)at 10V
900 mOhm
Q(g)
2.6 nC
P(tot)
525 W
R(thJC)
830 K/W
Logic level
0.18
Mounting
SI
Technology
HiperFET
Fast bodydiode
SINGLE
Automotive
NO
Package
SOT-227
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
South Korea
ABC-Code
A
Supplier Lead time
27 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
INFINEON
INFINEON IRF540NPBF
IRF540NPBF
Semiconductors
  • N-CH 100V 33A 44mOhm TO220-3
  • package: TO-220
  • Packaging: TUBE
INFINEON
INFINEON IRLML0100TRPBF
IRLML0100TRPBF
Semiconductors
  • MOSFET 100V 1.6A
  • package: SOT-23
  • Packaging: REEL
ROHM
ROHM RJ2P14BBHTRDC
RJ2P14BBHTRDC
  • N-CHAN-MOSFET 100V 225A...