IXFP50N20X3
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXFP50N20X3
image shown is a representation only
IXFP50N20X3
Description: N-CH 200V 50A 25mOhm TO-220 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXFP50N20X3 Rutronik No.: TMOS3616 Unit Pack: 50 MOQ: 300 package: TO-220 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Configuration
N-CH
V(DS)
200 V
I(D)at Tc=25°C
50 A
RDS(on)at 10V
25 mOhm
Q(g)
33 nC
P(tot)
240 W