IXFT220N20X3HV
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXFT220N20X3HV
image shown is a representation only
IXFT220N20X3HV
Description: N-CH 200V 220A 6.2mOhm TO-268HV Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXFT220N20X3HV Rutronik No.: LVMOS1808 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-268HV Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
V(DS)
200 V
I(D)at Tc=25°C
220 A
RDS(on)at 10V
6.2 mOhm
Q(g)
204 nC
P(tot)
890 W
R(thJC)
0.14 K/W
Logic level
NO
Mounting
SMD
Automotive
NO
Package
TO-268HV
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
South Korea
ABC-Code
A
Supplier Lead time
31 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Alternatives
INFINEON
INFINEON ISC151N20NM6ATMA1
ISC151N20NM6ATMA1
Semiconductors
  • N-CH 200V 74A 13,3mOhm...
  • package: TDSON-8 FL
  • Packaging: REEL
INFINEON
INFINEON BSZ075N08NS5ATMA1
BSZ075N08NS5ATMA1
Semiconductors
  • N-CH 80V 73A 6,2mOhm...
  • package: TSDSON-8FL
  • Packaging: REEL
PANJIT
PANJIT PJW5N06A_R2_00001
PJW5N06A_R2_00001
  • N-CH 60V 5A 53mOhm SOT-223