IXTA220N04T2
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTA220N04T2
image shown is a representation only
IXTA220N04T2
Description: N-CH 40V 220A 2.8mOhm TO-263 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTA220N04T2 Rutronik No.: LVMOS1698 Unit Pack: 50 MOQ: 300 package: TO-263 Packaging: TUBE
Configuration
N-CH
V(DS)
40 V
I(D)at Tc=25°C
220 A
RDS(on)at 10V
2.8 mOhm
Q(g)
112 nC
P(tot)
360 W