IXTH96P085T
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTH96P085T
image shown is a representation only
IXTH96P085T
Description: P-CH 85V 96A 13mOhm TO-247 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTH96P085T Rutronik No.: TMOS3547 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247 Packaging: TUBE
Configuration
P-CH
V(DS)
85 V
I(D)at Tc=25°C
96 A
RDS(on)at 10V
13 mOhm
Q(g)
180 nC
P(tot)
298 W