IXTR170P10P
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTR170P10P
image shown is a representation only
IXTR170P10P
Description: P-CH 100V 108A 13mOhm TO-247 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTR170P10P Rutronik No.: TMOS6389 Unit Pack: 30 MOQ: 300 package: TO-247 Packaging: TUBE
Configuration
P-CH
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
108 A
RDS(on)at 10V
13 mOhm
Q(g)
240 nC
P(tot)
312 W