IXTT110N10L2
LITTELFUSE
LITTELFUSE IXTT110N10L2
image shown is a representation only
IXTT110N10L2
Description: Linear N-CH 100V 110A 18mOhm TO-268 Supplier: LITTELFUSE Matchcode: IXTT110N10L2 Rutronik No.: TMOS6885 Unit Pack: 25 MOQ: 25 package: TO-268 Packaging: TUBE
Configuration
N-CH
V(DS)
100 V
I(D)at Tc=25°C
110 A
RDS(on)at 10V
18 mOhm
Q(g)
260 nC
P(tot)
600 W