NCP15WD683J03RC
NCP15WD683J03RC
Description:
NTC 0402 68K 5% B=4150 3%
Supplier:
MURATA
Matchcode:
NC68K04025%
Rutronik No.:
WNTC2225
10000
package:
Packaging:
REEL
- Resistor value
- 68K Ω
- Res.tolerance
- 5 %
- B-value
- 4150 K
- B-value tol.
- 3 %
- Power rating
- 0.001 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 125 °C
- Package
- RoHS Status
- RoHS-conform
- Automotive
- NO
- Width
- 0.5 mm
- Packaging
- REEL
- Length
- 1 mm