NCP15XQ102J03RC
NCP15XQ102J03RC
Description:
NTC 0402 1KR 2% B=3650 2%
Matchcode:
NC1KR04022%
Rutronik No.:
WNTC2198
- Resistor value
- 1000 Ω
- Res.tolerance
- 2 %
- B-value
- 3650 K
- B-value tol.
- 2 %
- Power rating
- 0.1 W
- Min.oper.temp.
- -40 °C
- Max.oper.temp.
- 125 °C
- Width
- 0.5 mm
- Length
- 1 mm