NCP18WB473J03RB
MURATA
MURATA NCP18WB473J03RB
image shown is a representation only
NCP18WB473J03RB
Description: NTC 0603 47K 5% 0,1W B=4050 2% Supplier: MURATA Matchcode: NC47K06035% Rutronik No.: WNTC1363 Unit Pack: 4000 MOQ: 4000 package: 0603 Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
47K Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
4050 K
B-value tol.
2 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Package
0603
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Width
0.8 mm
Packaging
REEL
Length
1.6 mm