R2SX-2405/H-TRAY
RECOM
RECOM R2SX-2405/H-TRAY
image shown is a representation only
R2SX-2405/H-TRAY
Description: DC/DC Mod 24V to 05V 2W 3kV 3kV SMD Supplier: RECOM Matchcode: R2SX-2405/H-TRAY Rutronik No.: ICDCDC4787 Unit Pack: 30 MOQ: 30 package: open Frame Packaging: TRAY
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
5 W
Vin(min)
21.6 V(DC)
Vin(max)
26.4 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
400 mA
Isolated
YES
Isolation
3 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
85 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
open Frame
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TRAY
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
Supplier Lead time
14 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM R1SX-0505/H-R
R1SX-0505/H-R
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 1W 3kV...
  • package: open Frame
  • Packaging: REEL
Topseller
RECOM R1S-0505/H-R
R1S-0505/H-R
Semiconductors
  • package: SMD 5 Pin