RAC10-24SK/277
RECOM
RECOM RAC10-24SK/277
image shown is a representation only
RAC10-24SK/277
Description: AC/DC Mod 85-305V to 24V 10W 4kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RAC10-24SK/277 Rutronik No.: ICDCDC4437 Unit Pack: 15 MOQ: 15 package: 2"x1" Packaging: TUBE
Power
10 W
V(in)min
85 V(DC)
V(in)max
305 V(DC)
V out
24 V(DC)
Output current
420 mA
Isolation
4 kV(DC)
Reg./ Unreg.
REG
Efficiency
84 %
Series
Powerline
Automotive
NO
Package
2"x1"