RHV3-0505S/R20
RECOM
RECOM RHV3-0505S/R20
image shown is a representation only
RHV3-0505S/R20
Description: DC/DC Mod 05V to 05V 3W 20kV 20kV THT Supplier: RECOM Matchcode: RHV3-0505S/R20 Rutronik No.: ICDCDC4923 Unit Pack: 10 MOQ: 10 package: SIP16 Packaging: TUBE
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Power
20 W
Vin(min)
4.5 V(DC)
Vin(max)
5.5 V(DC)
V out
05 V(DC)
No.of outputs
SINGLE
Output current
600 mA
Isolated
YES
Isolation
20 kV(DC)
Reg./Unreg.
UNREG
Efficiency
76 %
Series
Econoline
Automotive
NO
Package
SIP16
RoHS Status
RoHS-conform
Packaging
TUBE
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Taiwan
ABC-Code
A
Supplier Lead time
14 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
RECOM
RECOM R05P205S
R05P205S
Semiconductors
  • DC/DC Mod 05V to 05V 2W...
  • package: SIP7
  • Packaging: TUBE
Topseller
RECOM RI-1212S
RI-1212S
Semiconductors
  • DC/DC Mod 12V to 12V 2W 1kV...