CG1E227M6L07KVR2PA
SAMWHA
SAMWHA CG1E227M6L07KVR2PA
image shown is a representation only
CG1E227M6L07KVR2PA
Description: CG 220uF 25V 20% 6x8 Supplier: SAMWHA Matchcode: HCRL220U25V Rutronik No.: KEL24993 Unit Pack: 900 MOQ: 900 package: REEL Packaging: REEL
Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
220 µF
V(N)
25 V
Style
SMD
Rutronik size
6x8 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
Z(100kHz/20°C)
160 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
600 mA
Packaging
REEL
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Con. design
NA
Supp. case size
6,3x7,7 mm
Reel step
12 mm