RZ1E228M16025PA
SAMWHA
SAMWHA RZ1E228M16025PA
image shown is a representation only
RZ1E228M16025PA
Description: RZ 2200uF 25V 20% 16x25/7,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX2200U25V7,5 Rutronik No.: KEL14410 Unit Pack: 250 MOQ: 250 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
2200 µF
V(N)
25 V
Rutronik size
16x25 mm
Pitch
7.5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
28 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1848 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-55 °C
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
16x25 mm
Reel step
30 mm