SE1V476M08005PE659
SAMWHA
SAMWHA SE1V476M08005PE659
image shown is a representation only
SE1V476M08005PE659
Description: SE 47uF 35V 20% 8x5/2,5 Supplier: SAMWHA Matchcode: B47U35V2,5 Rutronik No.: KEL10672 Unit Pack: 1000 MOQ: 12000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
47 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
8x5 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
248 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.45 mm
Supp. case size
8x5 mm
Reel step
12.7 mm