SS1J106M05007PC359
SAMWHA
SAMWHA SS1J106M05007PC359
image shown is a representation only
SS1J106M05007PC359
Description: SS 10uF 63V 20% 5x7/2,5 SOFT Supplier: SAMWHA Matchcode: SEM10U63V2,5 Rutronik No.: KEL12163 Unit Pack: 2000 MOQ: 12000 Packaging: AMMOPACK
Find Alternatives Datasheet
C(N)
10 µF
V(N)
63 V
Rutronik size
5x7 mm
Pitch
2.5 mm
Permis.T(A)max
85 °C
Lifetime @Tamax
2000 h
I(@100kHz/T(A)m
102 mA
Packaging
AMMOPACK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.5 mm
Supp. case size
5x7 mm
Reel step
12.7 mm