WL1V477M10020BB
SAMWHA
SAMWHA WL1V477M10020BB
image shown is a representation only
WL1V477M10020BB
Description: WL 470uF 35V 20% 10x20/5,0 Supplier: SAMWHA Matchcode: PSRX470U35V5,0 Rutronik No.: KEL24082 Unit Pack: 1600 MOQ: 6400 Packaging: BULK
Find Alternatives Datasheet
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
C(N)
470 µF
V(N)
35 V
Style
RADIAL
Rutronik size
10x20 mm
Pitch
5 mm
Permis.T(A)max
105 °C
Lifetime @Tamax
5000 h
Z(100kHz/20°C)
54 mOhm
I(@100kHz/T(A)m
1100 mA
Packaging
BULK
Cap.tol.pos.
20 %
Cap. tol. neg
-20 %
Permis.T(A) min
-40 °C
Con. design
NA
Wire diameter
0.6 mm
Supp. case size
10x20 mm