C2012X5R1V226M125AC
C2012X5R1V226M125AC
Description:
KC 22µF 0805 20% 35V X5R
Supplier:
TDK
Matchcode:
KC22U0805X5R035M NORM
Rutronik No.:
KKS4306
4000
package:
Packaging:
REEL BLI
Find Alternatives
Datasheet
- C(N)
- 22µ F
- Case size
- Dielectric
- X5R
- V(N)
- 35 V
- Tolerance
- 20%
- Product status
- PRODUCTION
- Design / type
- STANDARD
- Purpose of use
- COMMERCIAL
- T(A) min
- -55 °C
- T(A) max
- +85 °C
- Bendingstrength
- 1 mm
- Termination
- NISN
- Length
- 2 mm
- Diameter/width
- 1.25 mm
- Height
- 1.25 mm
- Tape type
- 7 inch
- Tape width
- 8 mm
- Tape pitch
- 4 mm