ACASN1002S1002P5AT
VISHAY
ACASN1002S1002P5AT
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
0.1 %
No.resistors
2
Power rating
0.1 W
Max.oper.volt.
75 V
No.pins
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Temp.coeff.
25 ppm