NTCLE100E3221JB0
VISHAY
VISHAY NTCLE100E3221JB0
image shown is a representation only
NTCLE100E3221JB0
Description: NTCR 3mm 220R 5% 0,5W RM2,5 Supplier: VISHAY Matchcode: NR220R035% Rutronik No.: WNTC915 Unit Pack: 500 MOQ: 2000 package: 5mm Packaging: BULK
Resistor value
220 Ω
Res.tolerance
5 %
B-value
3560 K
Power rating
0.5 W
Diameter
3.5 mm
Pitch
2.5 mm
Package
5mm