NTCLE203E3103FB0
VISHAY
VISHAY NTCLE203E3103FB0
image shown is a representation only
NTCLE203E3103FB0
Description: NTCR 3,6mm 10K 1% 0,1W B=3977 Supplier: VISHAY Matchcode: NR10K3,61% Rutronik No.: WNTC913 Unit Pack: 500 MOQ: 1000 package: 3,6mm Packaging: BULK
Resistor value
10K Ω
Res.tolerance
1 %
B-value
3977 K
B-value tol.
0.75 %
Power rating
0.1 W
Min.oper.temp.
-40 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Diameter
3.6 mm
Pitch
2054 mm
Wire length
40 mm
Package
3,6mm
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
Israel
ABC-Code
B
Supplier Lead time
14 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Follow-up article Unit Pack
Unit Price
Stock Info
VISHAY
VISHAY NTCLE203E3103FB0A
Topseller
NTCLE203E3103FB0A
NTCR 3,6mm 10K 1% 0,1W B=3977