NTCS0805E3473GHT
VISHAY
NTCS0805E3473GHT
Resistor value
47K Ω
Res.tolerance
2 %
B-value
3960 K
Power rating
0.21 W
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
150 °C