RMKMS408-10KBP
VISHAY
RMKMS408-10KBP
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
10 Ω
Package
SO08
Res.tolerance
0.1 %
No.resistors
4
Power rating
0.25 W
Max.oper.volt.
50 V
No.pins
8
Packaging
TUBE
RoHS Status
RoHS-conform
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Temp.coeff.
10 ppm