CC0805KRNPO0BN151
YAGEO
YAGEO CC0805KRNPO0BN151
image shown is a representation only
CC0805KRNPO0BN151
Description: KC 150pF 0805 10% 100V NP0 Supplier: YAGEO Matchcode: KC150P0805NP0100K NORM Rutronik No.: KKK27958 Unit Pack: 4000 MOQ: 32000 package: 0805 Packaging: REEL PAP
C(N)
150p F
V(N)
100 V
Tolerance
10%
Dielectric
NP0
T(A) min
-55 °C
T(A) max
+125 °C
Bendingstrength
1 mm
Length
2 mm
Diameter/width
1.25 mm
Height
0.6 mm
Tape type
7 inch
Tape width
8 mm
Tape pitch
4 mm
Supplier Lead time
21 weeks
Alternatives
KEMET a YAGEO company
KEMET C0805C151J1GAC7800
C0805C151J1GAC7800
Passive Components
  • KC 150pF 0805 5% 100V NP0
  • package: 0805
  • Packaging: REEL PAP
Topseller
KEMET a YAGEO company
KEMET C0805C151J5GAC7800
C0805C151J5GAC7800
Passive Components
  • KC 150pF 0805 5% 50V NP0