RC1206FR-07210KL
YAGEO
YAGEO RC1206FR-07210KL
image shown is a representation only
RC1206FR-07210KL
Description: RC1206 210K 1% 0,25W TK100 Supplier: YAGEO Matchcode: RC1206210K1% Rutronik No.: WRC48013 Unit Pack: 5000 MOQ: 25000 package: 1206 Packaging: REEL
Resistor value
210K Ω
Res.tolerance
1 %
Power rating
0.25 W
Temp.coeff.
100 ppm
Max.oper.volt.
200 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Automotive
NO
Spec.features
STANDARD
Technology
THICKFILM
ECCN
EAR99
Customs Tariff No.
Country
China
ABC-Code
C
Supplier Lead time
24 weeks
Request or order:
Please login
Rutronik24 e-commerce is for corporate customers and organisations only.
Prices
Alternatives
ASJ
ASJ CR32-2103-FK
CR32-2103-FK
Passive Components
  • RC1206 210K 1% 0,25W TK100