TC124-JR-0768RL
YAGEO
YAGEO TC124-JR-0768RL
image shown is a representation only
TC124-JR-0768RL
Description: CN0804R4 68R 5% 0,063W CONCAVE Supplier: YAGEO Matchcode: CN0804R468R5% Rutronik No.: WWN4796 Unit Pack: 10000 MOQ: 10000 package: 0804 Packaging: REEL
Resistor value
68 Ω
Res.tolerance
5 %
Power rating
0.063 W
Max.oper.volt.
50 V
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
125 °C
Temp.coeff.
200 ppm