TC164-JR-0747RL
YAGEO
YAGEO TC164-JR-0747RL
image shown is a representation only
TC164-JR-0747RL
Description: CN1206R4 47R 5% 0,063W CONCAVE Supplier: YAGEO Matchcode: CN1206R447R5% Rutronik No.: WWN4222 Unit Pack: 5000 MOQ: 5000 package: 1206 Packaging: REEL
Find Alternatives
Add to Project Samples
Download the free Library Loader to convert this file for your ECAD Tool
Resistor value
47 Ω
Package
1206
Res.tolerance
5 %
No.resistors
4
Power rating
0.063 W
Termination
CONCAVE
Max.oper.volt.
50 V
No.pins
8
Packaging
REEL
RoHS Status
RoHS-conform
Min.oper.temp.
-55 °C
Max.oper.temp.
155 °C
Temp.coeff.
200 ppm